Ивайло Петев претърпя първо поражение като треньор на АЕЛ (Лимасол) в първенството на Кипър. Воденият него отбор отстъпи с 0:1 на Аполон в градското дерби от 23-ия кръг.

Единственото попадение вкара френският полузащитник на Аполон Камел Мерием, който се разписа в 3-ата минута. След този резултат АЕЛ има 53 точки начело, пред Аполон с 50. Апоел е на 3-о място с 49, но по-късно днес приема Докса (Катокопия).

Въпреки поражението, срещата премина при тоталното надмощие на АЕЛ. „Жълто-сините” имаха твърде много голови ситуации, които не успяха да реализират. В някои моменти от срещата контролът им върху топката стигна и до 60 процента, а върхът на пропуските дойде две минути преди края на първото полувреме. Тогава в рамките на 20 секунди на два пъти топката беше избита от голлинията след ударите на Ориол и Монтейро.

Българският полузащитник Станислав Генчев започна като титуляр за АЕЛ и остана на терена до 65-ата минута, когато беше заменен от Охене. Макар и в първия си мач без продадената звезда Орландо Са, нападателите на АЕЛ упражниха сериозен натиск в последните 20 минути. Монтейро, Калуджерович и Бебе обаче се сблъскаха със здравата защита на Аполон.