Твенте постигна първа победа за 2013 г. в холандското първенство и сложи край на негативната си серия от три поредни загуби и общо осем мача без успех. Това стана в среща от 27-ия кръг на Ередивизи, в която тимът от Енсхеде се наложи с категоричното 3:0 при гостуването си на Грьонинген.

Николай Михайлов бе титуляр за Твенте и игра цял мач.

Гостите поведоха в резултата с попадение на Лирой Фер в добавеното време на първата част. В 78-ата минута вратарят на Грьонинген Марко Бизот извърши нарушение за дузпа и получи и червен картон. Душан Тадич реализира от бялата точка, а в 87-ата Люк Кастайньос оформи крайното 0:3.

В други срещи в Холандия от деня Аякс спечели с 3:2 при гостуването си на АЗ Алкмаар, а Фейенорд победи като домакин с 2:1 Утрехт.

В класирането Аякс е лидер с 57 точки, следван от ПСВ Айндховен и Фейнорд с по 56 и Витес с 54. Твенте е с 47 точки на 5-ата позиция, която отрежда място в плейофите за място в Лига Европа. Грьонинген е 12-и с 30 т.