Николай Димитров се разписа при загубата на Самсунспор с 2:4 като домакин на последния в класирането Анкарагюджю в мач от 30-ия кръг в първенството на втора футболна турска дивизия.

Димитров откри резултата в шестата минута. Той беше изведен в дясно в наказателното поле и с прецизно насочен удар по тревата прати топката в далечния ъгъл на вратата на съперника с четвъртия си гол за сезона.

Домакините обаче допуснаха обрат, като с хеттрик за гостите се отличи Тимур Йозгьоз.

Самсунспор е 13-и в класирането с 33 точки, а Анкарагюджю остана на дъното с 26 точки.

В мач от 29-ия кръг от Суперлигата пък Георги Сърмов влезе като резерва при домакинската загуба на Касъмпаша с 0:1 от закъсалия Беледийеспор  на турското футболно първенство.

Сърмов влезе като резерва в 77-ата минута на мястото на Ерхан Картал и получи жълт картон пет минути преди края. Той обаче не успя да помогне на отбора си да избегне второ поредно поражение в Суперлигата, след което отборът остана на петото място с 43 точки.

Единственото попадение в мача реализира гръцкия национал Теофанис Гекас в 41-ата минута, а с успеха Беледийеспор събра 32 точки и се изкачи на 16-а позиция с равен актив с 15-ия Елизъгспор, който е последен в спасителната зона. Лидер е Галатасарай с 59 точки, пред Фенербахче с 52 точки и мач по-малко и Бурсаспор с 46 точки.