Националният вратар Николай Михайлов изигра поредния силен мач за своя отбор Твенте в дербито срещу Аякс в 7-ия кръг на холандското първенство. Срещата на "Амстердам Арена" завърши 1:1 като тимът от Енсхеде запази лидерската си позиция.

Домакините започнаха двубоя отлично и още в 10-ата минута Миралем Сюлеймани откри резултата след добро подаване на Дерк Боерингер, като при гола Михайлов нямаше никакъв шанс да реагира.

До края на срещата шампионите от Аякс можеха да решат двубоя в своя поза, но няколко пропуска и добрите на меси на българския врата р на Твенте ги лишиха от второ попадение. Така се стигна до 87-ата минута, когато при центриране от ляво на Петер Висгерхоф централния нападател на Твенте Люк де Йонг бе оставен непокрит и той с ефектен плонж с глава донесе точката на своя отбор.

Твенте е начело в класирането с 16 точки, следван от АЗ с 15 точки и мач по-малко. Трети е Аякс също с 15 точки. Следват ПСВ и Фейнорд с 14.