Николай Михайлов във втори пореден мач не допусна гол във вратата си, но Твенте не успя да стигне до победа при гостуването си на Фейнорд в мач от 20-ия кръг на холандската Ередивизи.

Дербито в Ротердам бе наблюдавано от 45 000 души, но въпреки интересния и напрегнат мач голове не бяха отбелязани. Михайлов отново бе на висота и изигра нов силен мач, след като контузията, която получи през есента.

Така Твенте остава на второ място във временното класиране с 42 точки. Лидер отново е ПСВ с 43 точки след победата си вчера над Хераклес с 5:1.

Трети е Аякс с 40 точки, който допусна загуба от четвъртия Витес с 3:2, след като тима от Амстердам водеше 20 минути преди края с 2:0. Фейнорд остава на 5-то място.