Илиян Мицански влезе като резерва при загубата на Карлсруе с 0:3 като гост на Ерцгебирге Ауе в мач от
деветия кръг на Втора Бундеслига.

Българският нападател замени Коен ван дер Бийзен в 62-ата минута. Мицански можеше да отбележи почетно попадение за гостите шест минути преди края, когато получи дълъг пас в наказателното поле от Гаетан Кребс, но от 14 метра шутира край вратата.

Иначе Гуидо Кочер и Якуб Силвестър дадоха аванс от два гола на домакините в първия половин час, а малко след почивката Рико Бенатели направи резултата класически.

В класирането Карлсруе е седми с 12 точки, а Ерцгебирге Ауе прекъсна серия от три поредни загуби и се изкачи на девето място също с 12 точки. Начело излезе Кьолн, който победи Аален с 1:0 като гост.