Илиян Мицански записа първи мач като титуляр за Кайзерслаутерн от началото на сезона във втора Бундеслига в двубоя от седмия кръг срещу Бохум.

Досега българският нападател бе играл в четири мача, но все влизаше като резерва. Сега обаче започна в стартовите 11, а неговият отбор се поздрави с победа с 2:1 като гост. Мицански игра до 79-ата минута, в която получи и жълт картон.

Кайзерслаутерн поведе с гол на Фортунис в 36-ата минута. Идрису реализира в 65-ата мин., а подаването за неговото попадение бе на Мицански. За домакините се разписа Тасака в 84-ата мин.

В класирането "лаутерите" се изкачиха на 3-то място с 15 точки и изостава с 2 от 2-ата позиция, даваща право на директна промоция в елита. Бохум е 10-и с 8 точки.