ЦСКА (Москва) отнесе Анжи с 3:0 като гост в среща от 22-ия кръг на руската Висша лига, а срещата се игра на стадион "Анжи Арена" в град Каспийск.

Два гола за московчани вкара Сейду Думбия, а едно попадение добави Ахмед Муса.

Българският национал Георги Миланов започна като титуляр срещата и остана на терена до 74-ата минута, когато беше заменен от швейцареца Стивън Цубер. В 65-ата минута съдията му вдигна жълт картон след като спря с нарушение Бистров, опитващ се да създаде бърза контраатака за Анжи.

В 26-ата минута Думбия откри резултата от втори опит. Марио Фернандес проби и центрира към малкото наказателно поле. Думбия стигна първи до топката и стреля, но вратарят Михаил Кержаков спаси. При добавката обаче нямаше шанс.

Малко след старта на второто полувреме Думбия затвърди превъзходството на столичния отбор, отбелязвайки втори гол.

Ахмед Муса напредна от ляво и изстреля силна топка в наказателното поле. Защитникът на домакините Гия Григалава не успя да се намеси и зад него Думбия нямаше проблем да отбележи.

В 76-ата минута Муса излезе сам срещу вратаря на Анжи и уверено реализира третия гол. С днешните си два гола Думбия вече има 13 попадения и се изравни на върха при голмайсторите заедно с Артьом Дзюба от ФК Ростов.

С по 12 след тях са Даме Н'Дойе от Локомотив и Юра Мовсисян от Спартак.

Начело в класирането е Локомотив с 47 точки, следван от Зенит с 41 и мач по-малко. Три отбора с по 40- Спартак, ЦСКА и Динамо. Анжи е на последното 16-о място с 12 точки.