Мартин Петров игра цял мач за Болтън и подаде за първия гол на отбора си при равенството 2:2 срещу Съндърланд в среща от 36-ия кръг на английското първенство.

Българинът започна като титуляр и направи асистенция за първия гол на Кевин Дейвис в 26-ата минута. Българският национал проби по крилото и центрира в наказателното поле, където топката попадна в краката на капитана, който стреля от около пет метра и откри резултата.

Никлас Бендтнер обаче изравни за домакините само десет минути по-късно, а Джеймс Маклийн покачи на 2:1 след почивката, за да се стигне и до второто попадение на Дейвис. Този път той беше точен с глава след центриране на Самюел Рикетс.

Равенството остави Болтън в зоната на изпадащите, след като Уигън срази с 4:0 Нюкасъл и се откъсна от преследвачите. Два гола за "латикс" вкара Виктор Моузес, а по един добавиха Шон Малоуни и Франко Ди Санто. Загубата пък остави "свраките" на четвърто място с едва три точки срещу Тотнъм, който ще има възможност да влезе в зона Шампионска лига след неделния мач срещу Блекбърн.

Стоук Сити успя да се добере до равенство 1:1 срещу Арсенал в друг мач от кръга. Питър Крауч откри за домакините след десет минути игра, но Робин ван Перси изравни само пет по-късно и остави отбора си на трето място.