Станислав Манолев изглежда започва да възвръща титулярното си място в ПСВ Айндховен и във втори пореден мач бе в стартовия състав, при това в дербито с Твенте. "Филипсите" постигнаха успех с 3:0 срещу досегашния лидер в класирането и на свой ред оглавиха таблицата в Ередивизи.

За гостите от Енсхеде не игра Николай Михайлов, който продължава да лекува контузия.

ПСВ вече е на върха с актив от 36 точки след 16 кръга, а Твенте дели 2-рата позиция с Витес с по 34 точки.

Манолев игра отлично и бе в основата на първия гол. Българинът проби по крилото, подаде към Нарсинг, който продължи към Вайналдум и последният откри резултата в 38-ата минута. Другите две попадения дойдоха в края на мача и бяха дело на Матавж в 80-ата и Нарсинг в 82-ата минути.