Локомотив Москва разгроми Амкар с 4:0 като домакин в мач от 13-ия кръг на руското първенство.

В отбора от Перм като титуляри започнаха четирима български футболисти Захари Сираков, Петър Занев, Георги Пеев и Благой Георгиев.

Даме Н'Дойе изведе столичани напред още в седмата минута, а шест минути преди почивката след грешка на Благой Георгиев пред наказателното поле на гостите Майкон удвои. Малко по-късно Георгиев получи и травма и беше заменен
принудително в 43-ата минута.

Домакините продължиха да доминират и Роман Шишкин направи резултата класически в 57-ата минута. Роман Палвюченко оформи крайното 4:0 четири минути преди края.

В последните секунди на редовното време Пеев беше заменен, а Сираков и Занев доиграха срещата.

Амкар прекъсна серия от пет мача без загуба в руския шампионат и падна на седмо място с 20 точки. Локомотив Москва пък излезе на втора позиция с 27 точки, на
5 точки зад лидера Зенит Санкт Петербург.