Димитър Бербатов и Фулъм започнаха своето екзотично турне отвъд Океана с победа в Коста Рика срещу местния Картахинес с 3:0, в среща, която бе първа контрола през лятото за лондонския тим.

Българският нападател изведе отбора с капитанската лента и се отчете с два гола. Той игра през първото полувреме, а на почивката мениджърът Мартин Йол смени целия състав, а на мястото на голмайстора си включи Уго Родайега.

Бербатов откри резултата в 35-ата минута, когато засече пас отляво на Пайтим Касами. Пет минути по-късно българинът бе точен и от дузпа, която бе отсъдена заради нарушение дрещу Йон Арне Рийзе. Крайното 3:0 бе оформено в 73-ата минута от Брайън Руис, за когото това бе първи мач, в който се изправя срещу тим от родината си, след като напусна местния гранд Алахуеленсе преди седем години.

Съставът на Фулъм: Стокдейл (46-Стекеленбург), Рийтер (46-Кристенсен), Рийзе (46-Ричардсън), Хюз (46-Аморебиета), Сендерос (46-Хангеланд), Kaрагунис (46-Боатенг), Сидуел (70-Дейвид), Дъф (46-Качаниклич), Меска (46-Дежага), Касами (46-Руис), Бербатов (46-Родайега)