Димитър Бербатов отбеляза първия си гол за новата 2014 година. Той донесе победата с 2:1 над Уест Хем в мач от 20-ия кръг на английската Висша лига.

Българинът започна като титуляр в атаката на "котиджърс", след като пропусна последните три мача на отбора срещу Манчестър Сити (2:4), Норич (2:1) и Хъл Сити (0:6) заради разтежение. Бербатов остана на терена през всичките 90 минути и беше сред най-дейните за своя тим.Така той вече има четири попадения в английското първенство от началото на сезона.

Домакините започнаха по-добре, като Бербатов организира няколко добри атаки. Въпреки това, гостите първи стигнаха до гол. Мохамед Диаме се възползва от грешка в отбраната на Фулъм и в 7-ата минута даде аванс на "чуковете".

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Последваха силни минути за домакините. Първо акробатичен изстрел на българския нападател бе спасен от Яскелайнен, а след това играч на Уест Хем предотврати попадение, изчиствайки топката от голлинията.
Усилията на домакините бяха възнаградени в 32-ата минута, когато Стив Сидуел с глава засече центриране от корнер на Деймиън Дъф.

Секунди по-късно гредата помогна на Уест Хем, тъй като топката се удари именно в нея след удар от около 20 метра на Адел Таарабт.

Ситуацията за гостите се усложни още повече в края на полувремето, тъй като Кевин Нолан напусна терена в 44-ата минута с директен червен картон заради нарушение срещу Фернандо Аморебиета.

През втората част Фулъм бе абсолютен господар на терена, но така и не успяваше да преодолее вратаря на Уест Хем. В 66-ата минута обаче Димитър Бербатов завърши с гол атака на домакините с удар отблизо за крайното 2:1. Четири минути по-късно българинът получи жълт картон. Успехът на "котиджърс" спокойно можеше да бъде по-убедителен, но стабилните изяви на вратаря на Уест Хем не допуснаха нови попадения.

Победата измъкна Фулъм от зоната на изпадащите. Момчетата на Рене Мюленстийн се изкачиха до 16-ата позиция с 19 точки. Уест Хем пък е 19-и с 15.