Георги Христов получи първия си червен картон в САЩ при загубата на неговия Тампа Бей с 0:2 при гостуването си на елитния Портланд Тимбърс.

След поражението Роудис напуснаха турнира U.S. Open Cup след мачовете от 4-ия кръг на надпреварата.

Двубоят започна кошмарно за гостите, които получиха гол още в 9-ата минута, когато Майкъл Нанчоф, чийто дядо е македонец, откри резултата със страхотно воле от 20-ина метра.

Две минути преди края на първото полувреме Георги Христов получи жълт картон, а в 55-ата минута Джак Джусбъри направи 2:0 за Портланд. Мълхоланд можеше да намали в 79-ата минута, но нацели напречната греда. Минута преди края на редовното време пък Христов получи втори жълт картон и остави тима си с човек по-малко.