В среща от 12-ия кръг на футболното първенство на Русия Кубан и Ростов завършиха 2:2.

В отбора на домакините от Кубан през целия мач игра капитанът на българския национален отбор по футбол Ивелин Попов, който се отличи с голов пас при първия изравнителен гол.

В 19-ата минута гостите поведоха с гол на Артьом Дзюба. В 48-ата минута обаче Ивелин Попов центрира от десния фланг и сенегалският нападател Ибраима Бялде изравни. В 52-ата минута

Ростов отново поведе, като автор на гола отново бе Артьом Дзюба. В 72-ата минута Джибрил Сисе възстанови равенството - 2:2.

Кубан е на 10-о място с актив от 14 точки. Лидер е Зенит - 29 точки, следван от Локомотив (Москава) – 24 точки, Спартак (Москва) - 24 точки, и др.