Ивелин Попов бе основна действаща фигура и се отчете с асистенция за равенството 1:1, което постигна Кубан при тежкото гостуване на Зенит от третия кръг на руското първенство.

Българинът бе титуляр за своя тим и игра цял мач.

Всичко по-интересно в двубоя се случи през второто полувреме. В 65-ата минута след бърза атака Александър Кержаков центрира отляво и влезлият като резерва Андрей Аршавин засече топката и откри за домакините.

В 79-ата минута резултатът обаче бе изравнен. Ивелин Попов стреля от границата на наказателното поле, топката се отклони от румънския му съотборник Джордже Букур и влезе във вратата на тима от Санкт Петербург.

Така Кубан пропусна за кратко да оглави класирането в Премиер лигата, но взе ценна точка, при това като гост, срещу един от фаворитите в шампионата. Тимът от Краснодар е на 2-ро място с 5 точки. Зенит е с 4 и заема 9-ата позиция, но всички отбори от 3-то място до петербургци са със същия актив и мач по-малко.