Ивелин Попов донесе равенството 2:2 на своя Кубан (Краснодар) при гостуването на Терек в Грозни в мач от 24-ия кръг на руската Премиер лига.

Капитанът на националния ни тим започна като титуляр и се разписа в 88-ата минута. Той се измъкна от защитата на Терек, излезе сам срещу вратаря Бодзюр и стреля. Топката попадна в гредата, но след рикушета Ивелин Попов се ориентира най-добре и с нов удар я изпрати в мрежата - 2:2.

Иначе преди това Утсиев дава аванс на Терек в 59-ата минута, а осем по-късно Букур възстанови равенството. Тимът от Грозни отново излезе напред в резултата в 72-ата минута след дузпа, реализирана от Н'Дуасел. Ивелин Попов обаче спаси точката за отбора си.

Така Кубан е пети в класирането с 39 точки. Лидер е ЦСКА с 56 точки, следван от Зенит - 50 точки, Анжи - 43 точки и един мач по-малко и Динамо (Москва) - 39 точки.