Ивелин Попов направи най-добрия си мач откакто премина в Русия и се отчете с 2 гола и асистенция и изработена дузпа за разгромния успех на Кубан с 4:1 над Криля Советов.

Българинът намери по перфектен начин Ибрахима Балде, а сенегалецът не сбърка за 1:0 в полза на Кубан в 18-ата минута.

След почивката Попов се разписа, след като проби по десния фланг след една контраатака и пусна топката покрай Сергей Веремко.

Криля, водени от временния наставник Александър Циганков, намалиха след попадение на Арас Йозбилиз в 65-ата минута. Арменецът заби топката в собствената си врата.

Шест минути по-късно Кубан обаче вкара нов гол. Попов спечели дузпа, след като бе фаулиран от Бруно Телес, а от бялата точка Маркос Пицели не сбърка.

Попов нанесе нов удар в 79-ата минута, минавайки двама бранители, преди да вкара с нисък удар.

В класирането Кубан вече е 4-ти с 31 точки, докато Криля Советов е 13-и с 13 т.