Българският централен защитник Иван Иванов игра цял мач при победата на Базел с 3:0 над гостуващия Санкт Гален в мач от 12-ия кръг на швейцарското футболно първенство. Така шампионите се утвърдиха на върха на класирането с 25 точки, с 6 точки аванс пред втория Грасхопър, който обаче има и 2 мача по-малко.

Фабиан Фрай откри резултата в 27-ата минута след извеждащо подаване на Кай Фозер. Любопитното е, че преди срещата от клубното ръководство обявиха, че са продължили контрактите точно на тези двама футболисти. Фрай е подписал до лятото на 2017 година, а Фозер - до лятото на 2016 година с опция за още един сезон.

Фрай асистира за второто попадение на капитана Марко Щрелер в 51-ата минута, а Таулант Джака се възползва от пас на Валентин Щокер и направи резултата класически в 63-ата минута.