Съперникът на Лудогорец в плейофите на Шампионската лига Базел загуби изненадващо като домакин от Цюрих с 1:2 в мач от първенството на Швейцария.

Дебют за домакините направи българският национал Иван Иванов, който игра през всичките 90 минути.

Домакините поведоха още в 7-ата минута с гол на Марко Щрелер, но в 21-ат минута допуснаха изравнителен гол дело на Ави Рикан. Цюрих стигна до обрат в 58-ата минута, когато точен бе Марио Гавранович.

С тази загуба шампионите на Швейцария са вече на 7 точки от лидера в класирането Йънг Бойс след 5 изиграни кръга.

Съставът на Базел: Зомер, Деген (Фозер), Сафари, Иванов, Шер (), Шака (Делгадо), Диас, Фрай, Салах, Ел Нени (Андрист), Щрелер.

Двубоите на Лудогорец срещу Базел от плейофите на Шампионска лига може да гледате по bTV:

Сряда, 21 август, 21:45 Лудогорец – Базел
Вторник, 27 август, 21:45 Базел – Лудогорец