АЕЛ Лимасол завърши 2:2 като гост на Апоел (Никозия) в дербито на 15-ия кръг на кипърското първенство. По този
начин Ивайло Петев остава непобеден като треньор на АЕЛ или иначе казано в седмия си мач начело на тима.

Равенствоно на стадион ''ГСП'' в Никозия, както и 1:1 между Аполон (Лимасол) и Анортозис на стадион "Цирион" остави АЕЛ лидер в класирането с две точки аванс. Така отборът на Петев събира 34 точки, пред Аполон с 32, Апоел с 30 и Анортозис с 27.

Още в 6-ата минута АЕЛ излезе напред с попадение на Монтейро, който след самостоятелен пробив и удар от границата на наказателното поле се разписа. Апоел се отърси от шока и отвърна с два гола в рамките на
три минути. Националът Ефстатиос Алонефтис изравни в 26-ата минута, а в 29-ата от дузпа Густаво Мандука обърна развоя. В 34-ата минута обаче Орландо Са отново изравни, засичайки с глава дълго центриране на Бебе.