Монако и ПСЖ не успяха да се победят в голямото дерби на френския футбол. Двубоят завърши наравно 1:1 и завърза битката за титлата в Лига 1. Димитър Бербатов пък влезе като резерва в 64-ата минута на двубоя и записа първите си минути с екипа на "монегаските", като се отличи с няколко добри отигравания.

Ето как се разви срещата:

В 7-ата минута гостите и по-специално Тиаго Силва претендираха за дузпа заради игра с ръка на играч на Монако, но такава не бе отсъдена. При следващата атака обаче Хавиер Пасторе откри резултата. При изпълнение на корнер, Алекс, отклони към аржентинеца, който даде аванс на шампионите в 8-ата мин.

Последваха силни минути за Монако, но Ривиер на два пъти пропусна от изгодни положения. И двата отбора продължиха да демонстрират открит футбол, като за гостите Златан Ибрахимович бе близо до гол. В 39-ата минута пък играчите на Монако имаха претенции за дузпа, но реферът остана безмълвен.

В началото на втората част темпото на игра малко спадна. Все пак в 55-ата минута вратарят на Монако Субашич направи страхотно спасяване след изпълнен пряк свободен удар на Ибрахимович.

В 64-ата минута на терена на мястото на Жермен се появи Димитър Бербатов, който ще запише първи минути с екипа на "монегаските". Десет по-късно домакините възстановиха равенството след автогол на Тиаго Силва, дошъл след центриране на Фабиньо.

Минута преди края домакините можеха да се поздравят с трите точки, но Сиригу отрази удар на Фабиньо. В следващата атака Ибрахимович също направи страхотен пропуск, а Ерик Абидал бе на път да си отбележи автогол.

Така разликата от пет точки между ПСЖ, който е лидер и Монако, се запази.

Двата отбора започнаха със следните състави:

МОНАКО: Субашич, Фабиньо, Курзава, Карвальо, Абидал, Моутиньо, Родригес, Окампос, Тулалан, Жермен, Ривиер

ПСЖ: Сиригу, Силва, Алекс, Максуел, Ван дер Вийл, Мота, Матуиди, Верати, Пасторе, Лукас, Ибрахимович.

В друг мач Нант отстъпи на Олимпик Лион с 1:2.