Двама българи вкараха по едно попадене за Амкар, но отборът отстъпи с 2:4 на собствен терен на Локомотив (Москва) в среща от 27-ия кръг на руската Висша Лига. Благой Георгиев откри резултата в 24-ата минута, а след това гостите от руската столица бяха пълновластни господари на терена и вкараха четири гола чрез Алексей Миранчук, Даме Н'Дойе от дузпа в началото на второто полувреме.

В 64-ата и в 68-ата минута  Дмитрий Торбински и Ренат Янбаев покачиха на 4:1. Захари Сираков пък оформи крайното 2:4 в 3-ата минута на добавеното време. Третият българин в състава на Амкар- Георги Пеев, напусна принудително терена в 32-ата минута. След атака по дясното крило бившият капитан на Локомотив (София) се хвана за десния крак и след консултация с лекаря и треньора напусна игрището, заменен от Владимир Камеш.

Благо откри резултата с красив плонж с глава, след като словакът Ян Дурица го изпусна при центрирането на Канунников. Полувремето завърши 1:1, но ключовият момент беше дузпата в 53-ата минута, при която Белоруков от домакините игра с ръка и Н'дойе не остави шансове за вратаря. В 64-ата и в 68-ата минута паднаха нови два гола в мрежата на Нарубин, основно заради грешки в отбраната, и когато мачът вървеше към край с разгром, Захари Сираков направи поражението по-прилично. Удар на Канунников беше отбит от защитник, а при добавката без да се бави Сираков я върна в мрежата за 2:4.

След това поражение тимът от Сибир е на 12-о място с 25 точки, пред Ростов, който има същия актив, но по-лоша голова разлика. Локомотив Москва пък се укрепи в средата на класирането три кръга преди края, заемайки 9-о място с 40 точки.