Грешка в борбата за челните позиции допусна ЦСКА (Москва), а Георги Миланов получи контузия в мача при гостуването на тима му на Ростов от 18-ия кръг на руската Премиер лига. Срещата завърши 0:0.

Българският полузащитник бе титуляр за шампионите, но бе принудително в 64-ата минута. Миланов получи проблем с бедрото и не можа да изиграе цял мач. Засега не е ясна сериозността на състоянието му, но това е втори случай в последните месеци, в които той напуска с контузия, а в началото на сезона също страдаше от травма.

ЦСКА остава на 4-то място в класирането с 34 точки, 3 по-малко от лидера Зенит и 2 след Локомотив (Москва), който обаче е с мач по-малко и може да излезе на върха. Ростов е 8-и с 24 точки.

В друга среща с българско участие Том победи Анжи като гост с 2:0. Живко Миланов игра цял мач за победителите, а головете реализираха Кирил Панченко в 42-ата минута и Михаил Комков в 74-ата. Головият пас за второто попадение бе на Живко Миланов.

Том е с 15 точки на 13-ото място, което отрежда участие в бараж за оставане срещу тим от втората по сила дивизия, а Анжи е закотвен на последната 16-а позиция с едва 7 точки.