В среща от 9-ия кръг на руското първенство Кубан загуби на собствен терен от Амкар с 0:3, а на терена имаше четирима български футболисти. Благой Георгиев и Георги Пеев вкараха 2 гола за победата на отбора от град Перм. В отбора на Кубан през всичките 90 минути игра Ивелин Попов.

В отбора на Амкар като титуляри започнаха защитникът Петър Занев и полузащитниците Благой Георгиев и Георги Пеев.

Още в 8-ата минута Георги Пеев с красив пас с пета изведе Благой Георгиев в чиста позиция и той с точен удар откри резултата - 1:0 за Амкар. В 14-ата минута с гол на Мартин Якубко отборът на Амкар поведе с 2:0, а в 16-ата минута в полза на гостите бе отсъдена дузпа. От бялата точка Георги Пеев уверено реализира и резултатът стана 3:0, при който завърши и мачът.

Петър Занев и Благой Георгиев играха през всичките 90 минути, а героят на мача Георги Пеев бе сменен в 77-та минута от холандеца Джанлука Нийхолт.

След този успех Амкар е на 7-о място във временното класиране на първенството на Русия с актив от 13 точки, а Кубан е на 11-о място с 10 точки. Лидер е Спартак (Москва) с 20 точки, следван от ЦСКА (Москва) - също 20 точки.

В московското дерби Спартак победи ЦСКА с 3:0.