Ново поражение претърпя Дуисбург на Валери Домовчийски в първенството на германската втора лига, този път с 0:3 при визитата на лидера Айнтрахт (Брауншвайг) в мач от 7-ия кръг на шампионата.

Българският нападател започна като титуляр и игра 83 минути, след което беше заменен от норвежеца Кастрати.

Головете паднаха в рамките на едва седем минути - от 80-ата до 87-ата. Точни бяха Пфицнер, Меркел и Крупке.

Така след тази среща от 7-ия кръг сензацията Брауншвайг продължава да води в класирането с 19 точки, следвани от Енерги със 17. Дуисбург, където помощник треньор е Илия Груев, е на последното 18-о място само с 1 точка.

В четвъртък Кайзерслаутерн с Илиан Мицански гостува на Бохум в среща от същия този 7-и кръг. При победа "лаутерите" може да се изкачат на 3-а позиция.