Валери Домовчийски се разписа при загубата на Дуисбург с 1:2 при гостуването на Кайзерслаутерн в мач от петия кръг на Втора Бундеслига.

Домовчийски игра цял мач и беше много активен в атаката на гостите, но не успя да помогне на отбора си да вземе първа точка от началото на сезона. Дебют на кормилото на Дуисбург направиха треньорът Коста Руняич и неговия помощник Илия Груев.

Хендрик Цук откри резултата четири минути преди почивката, след като беше изведен с отличен пас от Мохамаду Идрису. Домовчийски беше близо до изравнително попадение в 56-ата минута, но от границата на наказателното поле стреля на сантиметри край целта.

Българинът успя да прати топката в мрежата в 62-ата минута, когато засече отблизо пас на Адли Лашхеб и вкара първия си гол за сезона за 1:1.

В 66-ата минута в игра за Кайзерслаутерн влезе Илиян Мицански, който замени голмайстора Цук. Малко по-късно Мицански можеше да се разпише с глава, но ударът му мина край целта.

Домакините стигнаха до успеха с гол на Мимун Азауаг в 81-ата минута и излязоха на четвъртото място в класирането с 11 точки. Дуисбург остана последен без актив. Лидер е Айнтрахт Брауншвайг с 15 точки.