Българският национал Александър Тонев игра 90 минути в едната от днешните две контролни срещи, които организира треньорското ръководство на Лех (Познан). Тази сутрин една формация на Лех направи 2:2 със съгражданите от Варта (Познан), а по обяд друга селекция - с Александър Тонев в редиците си, отстъпи с 1:2 на лидера във втора дивизия Флота (Свиноюшче).

Още в 4-ата минута Тонев проби по лявото крило и подаде чудесно на Бартош Слусарски, който обаче не се справи със задачата да вкара във вратата на Гжегож Каспжик. До края на частта бившият футболист на Сливен и ЦСКА продължи да тормози защитата на Флота, но подаванията му не бяха оползотворени.

Олшар откри резултата за Флота в 11-ата минута, а само 40 секунди по-късно Бартош Муравски изравни след подаване Моджен. Шалек вкара за 2:1 за Флота в 27-ата минута и така оформи крайния резултат.

След почивката темпото на играта на Лех спадна доста, но въпреки това бяло-сините имаха две опции да стигнат поне до равенство. В 69-ата минута Александър Тонев получи подаване, но не успя да овладее топката преди да напусне очертанията на игрището в аут. Още по-добра беше възможността пред Бартош Слусарски, който пък не преодоля вратаря на Флота от 8 метра.