Валери Божинов влезе като резерва за Верона при равенството 1:1 в гостуването на неговия тим в мача от 21-ия кръг на Серия "Б" срещу Емполи.

Българският нападател се появи на терена в 63-ата минута на двубоя.

Двата отбора не успяха да отбележат гол до почивката, а домакините от Емполи успяха да поведат в 58-та минута с попадение на Рикардо Сапонара. Ттреньорът на гостите Андреа Манодрлини реагира мигновено и засили нападателната мощ на тима си, заменяйки защитника Матео Абате с Божинов.

Натискът не даде веднага резултат, но Верона успя даизравни в 5-ата минута на добавеното време чрез Лука Чекарели.

Равенството остави Верона на трето място във временното подреждане на Серия "Б" с актив от 40 точки. Лидер е Сасуоло с 48 точки, след като загуби с 2:3 като гост на втория в класирането Ливорно, който събра 46 точки.