Валери Божинов дебютира за новия си тим Виченца и игра цял мач срещу конкурента за оставане в Серия Б Чезена, но в крайна сметка тимът на българина загуби с 1:3.

Божинов дойде под наем в закъсалия Виченца през седмицата, след като прекрати престоя си в един от водачите в Серия Б - Верона. Опашкарите очакваха с нетърпение пристигането на българина, но въпреки че той изигра цял мач, визитата на Чезена бе загубена. Граноче,

Виченца обнадеждаващо откри резултата в 18-ата минута с гол на Пинарди, но последва бърз обрат с попадения на Граноче в 25-ата и Тонучи в 28-ата минути, а крайното 3:1 оформи Сучи в 75-ата.

Виченца продължава да е на 20-о място, в зоната на директно изпадане, като в момента е с 19 точки – на 5 точки от спасението и зоната за бараж. Чезена диша по-спокойно от 18-ото място, което именно отрежда участие в плейоф за оцеляване - с 24 т.