С четирима българи в състава си Амкар продължава силното си представяне през този сезон и постигна победа с 2:1 като домакин на силния тим на Динамо (Москва).

Георги Пеев, Благой Георгиев и Петър Занев бяха титуляри за отбора от Перм, а Захари Сираков се появи в игра в 82-ата мин. на мястото на Занев.

Василиев в 23-ата и Белоруков в 31-ата минути бяха точни за домакините, а за московчани точен бе Нобоа в 62-ата мин.

С успеха Амкар се изравни по точки с Динамо, с по 23, и временно двата тима делят 5-а позиция.

В друга среща с българско участие Том направи нулево равенство в домакинството си на Терек. Живко Миланов игра цял мач за тима от Томск и се отчете с жълт картон в края на първото полувреме.

Том и Терек са с по 9 точки и заемат съответно 13-о и 14-о място.