Фулъм спечели лондонското дерби срещу Кристъл Палас с 4:1 в последен мач от 8-ия кръг на Висшата лига.

Срещата, която се игра на стадиона на новака "Селхърст Парк" бе важна и за двата отбора, които се намират в дъното на таблицата. Бербатов започна титуляр за Фулъм, като реализира първия си гол във Висшата лига през този сезон. Нападателят безаменен в самия край на срещата от Родайега.

Двубоят започна много добре за домакините от Кристъл Палас, които успяха да открият резултата още в 7-ата минута след попадение с глава на защитника на Адриан Мариапа. Активната игра на "орлите" продължи, но в 19-ата минута Пайтим Касами от Фулъм вкара невероятно красив гол, който пресече ентусиазираното представяне на Палас.

Минута преди края на първата част Фулъм успя да обърне резултата след хубав изтрел на Стив Сидуел.

Пет минути след началото на второто полувреме Димитър Бербатов реализира първия си гол за сезона във Висшата лига. Той се пребори за висока топка след центриране от ъглов удар на Руис и с глава вкара трети гол за своя отбор.

Отново след корнер Фулъм стигна до четвърти гол, след като Филип Сендерос бе оставен непокрит и защитника без проблем увеличи преднината на "котиджърс".

След този успех Фулъм се изкачи на 13 място с 10 точки, колкото имат Астън Вила, Уест Бромич и Суонси. Кристъл Палас остава предпоследен с актив от три точки.