След изненадващата загуба от Евиан в предишния мач Монако се върна към победите и спечели с 3:1 като домакин на Нант в сблъсъка от 32-рия кръг на Лига 1 между завърналите се през този сезон в елита два славни отбора.

Димитър Бербатов започна като титуляр и игра до 64-ата минута, когато бе заменен от Емануел Ривиер.

Именно Бербо блесна при първото попадение, като след негов пас Хамес Родригес откри резултата в 18-ата минута.

Само минута по-късно самият Бербатов също прати топката във вратата на „канарчетата”, но попадение не бе зачетено, тъй като той бе в засада.

До края на полувремето и в началото на втората част многомилионната селекция на монегаските подхождаше доста надменно в мача, като очакваше да го спечели, без да се напряга, а пък гостите от своя страна няколко пъти можеха да накажат съперника си след добри контраатаки.

Все пак кратък период на активизиране от офанзивните футболисти на домакините реши мача. В 72-ата мин. Андреа Раджи вкара втори гол след пас на Хамес Родригес, а колумбиецът увенча добрата си игра с още едно попадение от дузпа в 76-ата мин.

Нант бързо върна един гол, като в 78-ата мин. Алехандро Бедоя вкара страхотен гол с глава и оформи крайния резултат 3:1.

Монако възстанови преднината си пред Лил на второто място в Лига 1. Отборът от Княжеството е с 66 точки, 6 повече от „песовете” и 13 по-малко от лидера Пари Сен Жермен. Нант остава 15-и с 37 точки – с 8 над зоната на изпадащите.