Фулъм загуби от Съндърланд с 1:3 в двубой от 13-ия кръг на английското първенство. Димитър Бербатов игра цял мач за домакините, но не можа да се разпише.

За сметка на това обаче той изведе тима си с капитанската лента за второто полувреме на двубоя, тъй като Бреде Хангеланд получи директен червен картон в 31-ата минута.

Мениджърът Мартин Йол се довери на българина, въпреки че товй е в отбора от съвсем скоро. В края на двубоя, който бе много интересен и динамичен, Бербатов получи жълт картон. Иначе той бе доста активен и на няколко пъти застраши вратата на съперника.

Гостите обаче бяха по-добри и заслужено спечелиха едва втората си победа в надпреварата до този момент. Съндърланд се изкачва на 14-о място и вече е с 12 точки. Фулъм остава девети с 16 точки.

Флетчър откри резултата за гостите в 50-ата мивута. Петрич изравни в 62-ата и върна Фулъм в мача. След това обаче Съндърланд бе по-настоятелен и стигна до нови два гола. Куеляр отново изведе тима напред в 65-ата минута, а Сисеньон в 70-ата оформи крайното 3:1 за Съндърланд.