Димитър Бербатов не можа да блесне срещу бившия си отбор Манчестър Юнайтед, а неговият Фулъм претърпя домакинско поражение с 1:3 от "червените дяволи" в среща от 10-ия кръг на Висшата лига.

Българинът изведе отбора си с капитанската лента и остана на терена до края на срещата.

Юнайтед реши всичко в двубоя още в първите 20-ина минути. Антонио Валенсия откри резултата в 9-ата минута, Робин ван Перси удвои в 20-ата, а още в 22-ата резултатът вече бе 3:0 след попадение на Уейн Рууни.

Лондончани намалиха в 65-ата мин. чрез Александър Качаниклич. Домакините можеха да стигнат и до още един гол в края на мача, но след пас на Димитър Бербатов удар с глава на Дарън Бент срещна напречната греда.

С успеха Манчестър Юнайтед събра актив от 17 точки, но остава на едва 8-о място в Премиър лийг. Фулъм е с 10 точки на 15-а позиция.