Монако не успя да победи Лил и срещата между 2-ия и 3-ия в Лига 1 от 30-ия кръг на първенството във Франция завърши 1:1. Монегаските са на 9 точки пред преследвача си дори и след това равенство, но лидерът ПСЖ вече се откъсна на цели 10 пункта на върха.

Димитър Бербатов започна като титуляр за Монако и се изявяваше чудесно през целия мач. Той бе и в основата на гола на своя тим, който падна още в 4-ата минута. Тогава българският нападател изведе чудесно партньора си в атака Валер Жармен, той от своя страна върна назад за нахлуващия Мунир Обади, който откри резултата в мача.

В 38-ата минута обаче гостите от Лил успяха да изравнят резултата. Точен бе Дивок Ориджи, който получи топката от съотборника си Райън Мендес.

Второто полувреме също предложи интересен и отворен футбол, но победител така и не бе излъчен. Бербатов имаше чудесна възможност да вкара победен гол, но бе неточен с глава.