Отборите на Фулъм и Евертън завършиха 2:2 в мач от 10-ия кръг на Висшата лига. Димитър Бербатов игра цял мач за лондончани, но не успя да се разпише за своя отбор.

Двубоят на стадион "Крейвън Котидж" започна отлично за домакините, които успяха да поведат още в 7-ата минута. След много добре изпълнен пряк свободен удар от Браян Руис топката се удари в гредата и в гърба на вратаря Тим Хауърд и спря в мрежата на гостите. До края на първата част и двата отбора имаха възможности за нови попадения, но резултата остана непроменен.

През второто полувреме Евертън започна много активно и закономерно стигна до изравнителен гол. Белгийският национал Маруан Фелайни се възползва от добро подаване на Миралас и не остави шанс на Марк Шварцър. Добрата игра на Евертън продължи и така се стигна до второ попадение на Фелайни в 72-ата минута.

По-късно белгиецът бе близо до хеттрик, но ударът му се удари в страничния стълб. Гостите продължиха да доминират и бяха близо до нов гол, но невероятни пропуск направи Найсмит, а два пъти Шварцер реагира блестящо.

Така се стигна до последната минута, когато след остро центриране от дясно Бербатов пропусна топката и резервата Стийв Сидуел донесе точката за Фулъм.

След това равенство Евертън остава на 4-та позиция със 17 точки, докато Фулъм е 7-ми с 15 точки.