Димитър Бербатов откри головата си сметка за Фулъм и в първия си мач като титуляр за лондонския тим, в дебюта си в домакинските мачове на "Крейвън Котидж", българският нападател вкара, не един, а два гола за новия си отбор. Това той направи при успеха с 3:0 на своя отбор срещу Уест Бромич Албиън от 4-тия кръг на Висшата лига.

След първи минути без особени положения пред някоя от двете врати българският нападател реализира първия гол в 32-ата минута. След хубав пробив на Качаниклич, отляво, Бербатов бе намерен непокрит в наказателното поле, успя да си спре топката и с прецизен удар намери непокрития ъгъл на вратаря Фостър за 1:0.

В 37-ата минута Уест Бромич остана с човек по-малко. Одемвинге изрита Ритер, без изобщо да имаше умисъл да играе за топката, и основателно получи червен картон.

Лондончани бързо се възползваха от численото си преимущество и в добавеното време на първата част, след поредния си хубав пробив, Качаниклич бе фаулиран в наказателното поле на гостите и бе отсъдена дузпа. Бербатов застана зад топката от бялата точка, бе точен и реализира за 2:0.

През втората част, малко неочаквано гостите бяха малко по-активни и опитваха да застрашат вратата на Фулъм, който пък от своя страна се бе съсредоточил върху контрола на топката и запазването на аванса. Бербатов, обаче продължи да бъде много активен и се опитваше да участва във всяка атака на отбора си.

В самия край на мача Фулъм стигна до нов гол и класическа победа.

Минута преди края на редовното време пък Стийв Сидуел добави с глава рикоширалата от напречната греда топка и така оформи крайното 3:0.

ФУЛЪМ - УЕСТ БРОМИЧ АЛБИЪН 3:0

1:0 Бербатов (32)
2:0 Бербатов (45)
3:0 Сидуел (89)

ФУЛЪМ: Шварцер, Ритер, Хюз, Хангеланд, Рийзе, Дъф, Сидуел, Качаниклич, Беърд, Родайега, Бербатов.

УБА: Фостър, Олсон, Риджуел, Макоули, Джоунс, Якоб, Морисън, Мулумбу, Лонг, Одемвинге, Форчън.