Димитър Бербатов вкара третия си гол с екипа на Фулъм и бе много близо до това донесе победа на своя отбор при гостуването на Рединг от 9-ия кръг на Висшата лига. Срещата завърши 3:3, като българският нападател бе точен 2 минути преди края, но лондончани не можаха да удържат и в последната допуснаха изравняване.

Двубоят бе изключително драматичен и основните събития се разиграха в самия край на мача. Само един от шестте гола падна през първото полувреме и той бе дело на Лейгъртууд, с който домакините поведоха.

След почивката Фулъм обаче направи обрат и със страхотен гол на Брайън Руис в 61-ата и Крис Беърд в 77-ата мин. резултатът стана 1:2.

В 85-ата минута обаче Рединг възстанови равенството и Макклиъри реализира за 2:2.

Това обаче далеч не бе всичко и в 88-ата минута Димитър Бербатов също се прояви. Той получи топката вътре в наказателното поле, успя да си нагласи топката необезпокояван и с прецизен удар се разписа за 2:3.

Само 2 минути по-късно обаче гостите направиха груба грешка и след центриране от свободен удар, почти от аутлинията, се получи меле в непосредствена близост до вратата, никой не можа да изчисти топката и в крайна сметка Робсън-Кану вкара за крайното 3:3.

В момента в класирането Фулъм е на 6-о място с 14 точки, а Рединг е сред изпадащите, на 18-а позиция с 4 точки.