Динамо (Москва) победи като домакин Амкар (Перм) с 2:0 в среща от 19-ия кръг на футболното първенство на Русия. Два гола реализира бразилският нападател с германски паспорт Кевин Курани. Той бе точен в 57-ата и в 77-ата минута от дузпа.

В отбора на Амкар като титуляри започнаха трима български футболисти - Захари Сираков, Георги Пеев и Благой Георгиев.

В 52-ата минута Сираков бе сменен от Придюк, а Пеев и Георгиев играха през всичките 90 минути на терена на стадион "Химки" в Москва.

Терек (Грозни) пък победи Том (Томск) с 2:0. В отбора на гостите от Томск през целия мач игра българският защитник Живко Миланов.

Начело във временното класиране е Зенит с 40 точки, следван от Локомотив (Москва) - 40 точки, Спартак (Москва) - 39 точки, Динамо (Москва) - 35 точки, ЦСКА (Москва) - 34 точки, и др. Амкар е на 7-мо място във временното класиране с 30 точки, а Том е на 13-то място с актив от 15 точки