Тримата български футболисти Захари Сираков, Георги Пеев и Благой Георгиев бяха с основна заслуга за победата на Амкар с 5:1 над гостуващия Волга в мач от 20-ия (първи след зимната пауза) кръг на руското футболно първенство.

Георги Пеев направи 2:1 в 37-ата минута с 9-ия си гол за сезона, след като реализира дузпа, отсъдена за нарушение на Ариел Борисюк срещу Сираков. Георгиев пък асистира за следващите две попадения за тима от Перм. Той центрира отляво и нигериецът Фегор Огуде с глава направи 3:1 в 79-ата минута. Две минути преди края след ново добро подаване на Георгиев на границата на малкото наказателно поле Максим Канунников изпревари вратаря на съперника Сергей Парейко и с глава вкара за 4:1.

Георгиев, който игра цял мач, получи жълт картон в 77-ата минута, а в последните минути Пеев и Сираков бяха заменени.

Амкар е 7-и в класирането с 33 точки - 1 по-малко от ЦСКА (Москва), който е на 5-ото място, даващо право на участие в Лига Европа. Лидер е Зенит с 41 точки.