Захари Сираков и Георги Пеев започнаха като титуляри и останаха на терена през всичките 90 минути при загубата на своя Амкар с 1:3 срещу Спартак (Москва) в Перм в мач от 10-ия кръг на руската Премиер лига.

Срещата започна добре за домакините, които излязоха напред в резултата в 22-ата минута след попадение на Павел Игнатович. Спартак обаче успя да направи пълен обрат. Начало на него даде Ким Калстрьом в 33-ата минута.

В началото на втората част вратарят на Амкар Сергей Нарубин бе изгонен с директен червен картон.

С човек повече, Спартак не се затрудни особено и стигна до още две попадения. В 67-ата минута точен бе Ари, а в продължението бразилецът асистира на Дзюба за крайното 3:1.

За Амкар това е трета поредна загуба във всички турнири. Тимът от Перм заема девето място в класирането с 12 точки, докато Спартак е пети с 19 точки. Лидер е ЦСКА (Москва) с 21 точки и мач по-малко. В неделя "армейците" играят с друг тим от руската столица - Торпедо, като ще може да проследите сблъсъка пряко в ефира на RING.BG от 12:30 часа.