България завърши 2:2 срещу Испания в мач от втория кръг в група "Б" във финалната фаза на турнира по футбол за аматьорски национални отбори Region's Cup в Италия.

Хосеп Кабайе изведе иберийците напред в 11-ата минута с добавка на стадион "Комунале" в Есте. Възпитаниците на Красимир Манолов изравниха в 36-ата минута, когато Христо Бангеев прати топката в мрежата след подаване на Теодор Стефанов.

Българите стигнаха до пълен обрат след малко повече от час игра. Жоел Марин повали Бангеев в наказателното поле и Станимир Димитров реализира отсъдената дузпа.

Само две минути по-късно обаче централният нападател на съперника Оскар Муньос направи 2:2 и резултатът остана непроменен до края.

В другата среща от групата Беларус спечели с 1:0 срещу Русия с гол минута преди края на Антон Савостьонок.

Така във временното класиране Испания е лидер с 4 точки, пред Беларус с 3 точки, България с 2 точки и Русия с 1 точка.

На 27 юни България среща Беларус, а Испания играе срещу Русия.

Победителят в групата се класира за финала на 29 юни.