Черно море допусна домакинска загуба в последната си контрола преди началото на пролетния дял от първенството. На стадион "Тича" "моряците" загубиха от Добруджа с 1:3.

Домакините поведоха в резултата още в 6-ата минута. Александър Александров бе изведен по десния фланг, центрира по земя, Георги Божилов пропусна топката, която попадна у Бакари, който от 7-8 метра вкара за 1:0.

В 42-ата минута Добруджа успя да изравни резултата, след като Станимир Андонов вкара куриозен гол от почти нулев ъгъл отдясно.

Второто попадение за Добруджа падна в 76-ата минута, когато Ивелин Василев се пребори с няколко играчи на Черно море и с техничен удар реализира втори гол за гостите.

В 82-та минута Красимир Станоев навлезе в наказателното поле на Черно море и стреля по диагонал, топката се отби в напречната греда, а при последвалата добавка Спас Георгиев вкара третия гол за Добруджа.

Треньорът на Черно море Георги Иванов използва 22-ма футболисти в срещата.

Първият мач на тима от Варна след подновяването на шампионата е на 21 февруари (петък) от 13:30 часа срещу Пирин (Гоце Делчев) като гост.