Юношеският национален отбор на България до 19 години загуби с 1:2 от Канада във втория си мач от юбилейното 30-о издание на приятелския турнир по футбол "Алкудия Къп".

Селекционерът Александър Димитров направи две промени в сравнение със състава, на който заложи при победата с 1:0 над Беларус в първата си среща от надпреварата. Георги Китанов започна на врата вместо Александър Любенов, а Милчо Ангелов зае мястото на Смаил Креболиев.

"Трикольорите" поведоха още в шестата минута. Стефан Велков спря атака на канадците в центъра на терена и веднага подаде към нахлуващия по дясното крило Владислав Мисяк. Играчът на Левски след това се справи с бранител на съперника и с левия крак плъзна топката покрай вратаря за 1:0.

Снимка: bfunion.bg

В 24-ата минута Мисяк имаше нова възможност, но ударът му бе отразен. Половин час след началото на двубоя топката стигна до Милчо Ангелов, но вратарят на Канада изби от краката му, а притичалият Петър Витанов видя как ударът му е избит на няколко метра пред голлинията.

В 38-ата минута Канада стигна до първото си чисто положение, като от съвсем близко разстояние централният нападател Брейди пропусна. Пет минути по-късно Пламен Гълъбов удари греда, след като засече стигналата до него топка след центриране от фаул на Станислав Дрянов.

Изравнителният гол падна в 49-ата минута. Брейди се пребори за топката и тя попадна в Апарисио, чийто шут по тревата попадна в долния десен ъгъл. Постепенно футболистите се изнервиха и мачът се загрубя, като жълти картони от българския тим получиха Станислав Дрянов и Чавдар Ивайлов.

В добавеното време на двубоя канадците организираха контраатака, при която Майкъл Петрсао нахлу по фланга, премина покарай двама наши бранители и промуши топката във вратата. След поражението България има три точки, а канадците са с шест. Шест точки има и Аржентина, който е следващият съперник на "трикольорите". Мачът стартира от 22:00 часа тази вечер.