Юношеският национален отбор на България до 17 години завърши с категорична победа участието си в елитния квалификационен кръг за Евро 2013,
разгромявайки Естония с 4:1.

До последно играчите на Методи Деянов таяха и надежди дори да се преборят за второто място в групата, но изненадващата развръзка в двубоя между Украйна и Германия уби тези шансове. "Сборная" спечели с 1:0 с попадение три минути преди края, като по този начин се класира за Евро 2013 за сметка на Бундестима, изпреварвайки го с точка в таблицата.

България излезе срещу Естония без четирима от своите играч - Чавдар Ивайлов и Янис Карабельов бяха наказани, а Мики Орачев и Майк Кръстев липсваха заради контузии.

Иначе в мача срещу Естония резултатът бе открит от Антонио Вутов. Капитанът на нашите получи топката от Емил Стоев, измъкна се от двама противникови футболисти и "препарира" естонците. В 35-та минута се стигна до изравнително попадение след ъглов удар, при който Айнсалу бе най-съобразителен.

В 50-та минута Вутов върна аванса на "лъвовете". Той овладя топката от тъч и реализира ДанглийскиУ гол с далечен удар. Капитанът асистира на Кирил Десподов за 3:1 в 56-та минута. Нападателят на Литекс получи топката вдясно на вратата на Естония и от малък ъгъл изненада Пехтер. След час игра Десподов оформи и крайното 4:1 на стадиона в Изерлон. Той открадна топката от защитник и, останал сам срещу Пехтер, го преодоля с лекота.