Юношеският национален отбор на България до 19 години записа победа и в третото си гостуване в рамките на изминалите 6 дни. След двата успеха над Албания, днес съставът на Владимир Стоянов се наложи с 3:1 над Македония на стадион "Филип II Македонски" в Скопие. "Лъвовете" отново демонстрираха характер, за да обърнат срещата от 0:1 до 3:1, и то при положение, че в последния половин час играха с човек по-малко.

Както и във втория мач с Албания, нашият отбор допусна попадение в началото на срещата - в 9-ата минута. След подаване от дълбочина Кристиян Костовски остана сам вляво и отправи удар. Получи се рикошет в Георги Радев, топката описа странна парабола и прехвърли Анатолий Господинов. При подаването към крилото на домакините останаха и сериозни съмнения за засада.

На полувремето в игра се появи дебютантът Станислав Димитров, заменил капитана Анатолий Господинов. Втората част започна със силен натиск на нашите, като домакините трудно минаваха централната линия на терена. В 62-ата минута Радев бе изгонен с директен червен картон за остро влизане в краката на съперник.

Това доведе до вътрешни рокади, като играещият като десен бранител Георг Илиев мина като централен защитник, а резервата Емилиан Палийски бе пратен на левия бек. Отдясно на отбраната застана Васил Попов.

Въпреки численото неравенство, отново българите диктуваха събитията на терена.б Четвърт час преди края се стигна до изравняване. Васев проби от ляво и центрира по земя в аказателното поле, където непокритият Ненов не сбърка - 1:1. В 81-ата минута Ненов нахлу по дясното крило, незабавно комбинира с Долапчиев, а нападателят насочи отлично топката с глава, за да даде аванс на българите.

Крайното 3:1 за нашия състав бе оформено в добавеното време. Гамаков напредна отляво, преодоля с лекота защитник и сервира топката за Ненов, който необезпокояван ознаменува добрата си игра с втори гол в срещата.

Съставът на България (U19): Анатолий Господинов - капитан (46 - Станислав Димитров), Васил Попов, Петър Чобанов, Георги Радев, Милчо Ангелов (64 - Юлиян Ненов), Милен Гамаков, Григор Долапчиев (89 - Атанас Пенков), Георг Илиев, Даниел Васев, Станислав Дрянов (70 - Емилиан Палийски), Борислав Цоне