Юношеският национален отбор на България по футбол до 17 години спечели с 2:0 гостуването си на Румъния в последната си международна контрола преди началото на елитния квалификационен кръг за Евро 2013.

И тази среща, както и двете домакинства срещу Албания в началото на месеца, бе изгледана на живо от селекционера на Германия за юноши до 17 години Щефан Бьогер.

Още в първата минута на мача се стигна до дузпа за България, след като Раду Кришчан фаулира в наказателното поле Кирил Десподов. От бялата точка точен бе Антонио Вутов.

През второто полувреме превъзходството на "лъвовете" бе далеч по-отчетливо. В 69-ата минута Антонио Вутов получи топката на около 30 метра от вратата на Румъния. Плеймейкърът имаше достатъчно свободно пространство около себе си и реши да стреля, а хубавият му
параболичен удар спря в долния ляв ъгъл за 2:0.

Българите се прибират в четвъртък, а на 18 март ще се съберат на лагер в София преди заминаването за елитния квалификационен кръг, който ще се проведе в Германия. В дните до отпътуването за немска земя, предвидено за 23 март, е твърде вероятно селекцията на Методи Деянов да изиграе контролен мач с някой български клубен отбор.

Съставът на България в мача с Румъния: Станислав Димитров (83 Димитър Митов), Майк Кръстев, Стефан Велков, Мирослав Иванов, Алеко Алеков (83 Сава Савов), Серкан Юсеин, Янис Карабельов (67 Илия Димитров), Чавдар Ивайлов, Емил Стоев (68 Мики Орачев), Антонио Вутов, (72 Георги Кънчев), Кирил Десподов