Юношеският национален отбор на България до 16 години записа втора победа на международния турнир "Звезден път" в Москва. Момчетата на Александър Георгиев разгромиха с 3:0 Латвия, като по този начин си гарантираха поне второто място в своята група и участие в срещата за бронзовите медали утре.

"Лъвовете" имат шансове и за първата позиция, а за целта Русия трябва да спечели срещу Израел с 1:0 или 2:0.

България започна силно и мача с латвийците и в третата минута Алекс Боримиров удари греда. В 12-ата минута гол на Георги Русев беше отменен заради негово нарушение срещу вратаря.

Снимка: bfunion.bg

В 55-ата минута Исмет Рамадан проби от дясната зона и върна топката към Валери Христов, който с шут от пеналтерията откри резултата. Две минути преди края резервата Йоан Маринов покачи на 2:0 след гол с глава при центриране от корнер, а в последните секунди се разписа и Павел Головодов.

Той нанесе удар от границата на наказателното поле, при който се получи рикошет и топката спря в мрежата.

"Честитя на момчетата и на щаба за постигнатото. Играхме страхотно, тотално надиграхме съперника, който през цялото време бе групиран в своята половина. Направихме много пропуски преди почивката, а през втората част поехме и по-голям риск в търсене на трите точки. Свършихме си работата в групата, но ни очаква още едни мач. За мен няма значение дали ще бъде за първо или за трето място, нашата цел няма да се промени и ще искаме да се представим силно. Трябва да довършим работата си в Москва. Отново искам да подчертая, че съм изключително доволен от играта и от начина, по който се справяме до момента", коментира треньорът Александър Георгиев.