Президентът на Славия Венцеслав Стефанов изрази крайното си недоволство от съдийството по време на днешната контрола срещу ФК Шериф в Анталия.

Малко преди края страничният съдия скандално подмина две засади от по няколко метра в две последователни атаки и резултатът набъбна до 3:0 за молдовците.

Това провокира несъгласие у президента на клуба Венцеслав Стефанов, който поиска страничният рефер да бъде заменен. Това не стана и главният съдия свири края на мача 2 минути преди изтичане на редовното време.

"Винаги по време на подготовката в Турция има по един мач, на който се случват съдийски безобразия. Сега ни вкараха два гола от скандални засади, миналата година играхме 17 минути повече срещу руския Терек, да не се връщам по-назад", коментира Стефанов.

"Мачът си вървеше спокойно, когато молдовците вкараха два гола от огромни засади. Поисках реферът да бъде заменен, защото всички на трибуните видяха, че явно не може да се справи със задълженията си. Главният арбитър ми се извини за създалата се ситуация и каза, че 19-годишният му страничен колега в момента се учел и било нормално да допуска такива грешки...Аз лично съм
доволен от играта на младите ни момчета, а резултатът е повече от несправедлив", допълни той.

Старши треньорът Милен Радуканов даде шанс за изява на по-млади футболисти в проверката.

"Хубаво е, че видях в игра всички футболисти, особено тези,
които досега по-малко бяха участвали в контролите, а това са основно младите. Заради това мачът бе полезен за нас. Не искам да коментирам съдийството. То се видя добре от всички, които бяха на стадиона", каза Радуканов.